LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Dëbora mbi 1 metër në Theth/ ARRSH, thirrje shoferëve: Pajisuni me zinxhirë dhe goma dimërore

4 Shkurt 2023, 13:36, Sociale CNA

Video-Dëbora mbi 1 metër në Theth/ ARRSH, thirrje shoferëve:

ARRSH ka informuar qytetarët lidhur me situatën nga moti i keq në vend.

Sipas njoftimit të publikuar në rrjetin social “Facebook”, raportohet se dendësia mbi 1 metër në aksin Bogë-Theth dhe po punohet për pastrimin e rrugës.

Më tej ARRSH u bën thirrje drejtuesve të mjeteve që të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore.

Njoftimi i ARRSH-së:

Në Bogë-Theth po punohet për pastrimin e rrugës me 4 borëpastruese dhe mjete të tjera;

Dendësia e dëborës është mbi 1 metër;

Aksi është i hapur për qarkullimin;

Për drejtuesit e mjeteve që kalojnë në këtë aks rekomandohet përdorimi i gomave dimërore dhe pajisja me zinxhirë”./CNA.al

Lajmet e fundit nga