LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Manastirliu, inspektime në Shëngjin/ 1500 kontrolle në subjekte për kushtet higjenosanitare

31 Korrik 2023, 10:08, Shëndeti CNA

Manastirliu, inspektime në Shëngjin/ 1500 kontrolle në subjekte

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu po kryen inspektime në zonën e Shëngjinit për mbarëvajtjen e sezonit turistik.

Ministrja ka bërë me dije se në qendrat shëndetësore janë kryer 26 mijë vizita dhe shërbime ndja pushuesve.

Gjithashtu janë kryer 1500 kontrolle në subjekte për respketimin e kushteve higjenosanitare.

“Me skuadrën e qendrës shëndetësore verore, të urgjencës kombëtare dhe inspektorët e Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor për gatishmërinë e shtuar në këtë periudhë, për të siguruar mbarëvajtjen e sezonit turistik .

Mbi 26 MIJË vizita dhe shërbime u janë ofruar pushuesve vendas, por dhe turistëve të huaj, #falas në këtë sezon veror, në qendrat e hapura enkas pranë zonave turistike, nga veriu në jug.

Mbi 1500 kontrolle janë kryer në subjekte gjatë sezonit veror për respektimin e kushteve higjieno-sanitar”, bën me dije Manastirliu./ CNA

Lajmet e fundit nga