LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Trimërohet” Basha: Nuk jam i butë

8 Qershor 2023, 11:48, Politikë CNA

“Trimërohet” Basha: Nuk jam i butë

Sot pas një kohe të gjatë qëndrimi në prapaskenë, Lulzim Basha është shfaqur para Kuvendit, duke folur me arrogancë para gazetarëve dhe duke mohuar dhunën ndaj deputetëve dhe gazetarëve gjatë mbledhjes në Kryesi.

Ai u shpreh se nuk ka parë dhunë nga ana e militantëve të tij, ndërsa bëri arrogantin me gazetarët duke iu drejtuar të jenë më trima me ata që nuk janë.

Më tej Basha tha se fjalori banal, kërcënimet dhe presioni nuk janë modeli i tij dhe për këtë ka marrë dhe kosto pasi analistë të ndryshëm për këtë motiv e kanë quajtur të butë.

Ish-kryetari u trimërua duke thënë se nuk është i butë, por i vendosur kundër modelit të vjetër./ CNA.al

Lajmet e fundit nga