LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali në KPK/ Klodiana Lala, mesazh vëzhguesit të ONM-së: Do të vazhdosh t'i marrësh ato milionat

8 Korrik 2022, 13:31, Aktualitet CNA

Skandali në KPK/ Klodiana Lala, mesazh vëzhguesit të ONM-së:

Gazetarja Klodiana Lala ka reaguar në lidhje me skandalin në KPK, ku një anëtare e komisionit të Vettingut, e pandehur për fshehje pasurie, vijon detyrën.

Në një postim në rrjetet sociale, Lala i drejton mesazhe vëshguesit të ONM-së, për të cilin ngre pyetjen se përse nuk reagon.

Më tej, ajo ironizon ish-prokurorin belg Teo Jacobs, ndërsa shkruan se “do të vazhdojë t’i marrë ato milionat”.

“Ish-prokurorin belg Teo Jacobs që reagon edhe kur një trupë gjykuese shpall një vendim, se kam dëgjuar të pipëtijë për skandalin që po ndodh në KPK. Ku një anëtare e këtij institucioni Etleda Çiftja, e pandehur për fshehje pasurie vijon detyren e pashqetësuar. Si mundet një e akuzuar për probleme me pasurinë, të vetojë gjyqtarë e prokurorë dhe ti shkarkojë për tëe njëjtat probleme që vetë ajo ka?

Kësaj nuk di çfarë emri ti vi. Në lidhje me vëzhguesin e ONM: Thuaje ndonje fjale Teo, mos ki merak se në Shqipëri nuk të 'shkarkon' nga puna njeri. Do vazhdosh t'i marrësh ato milionat gjithsesi.”-shkruan Klodiana Lala./CNA.al

 

Skandali në KPK/ Klodiana Lala, mesazh vëzhguesit të ONM-së:

Lajmet e fundit nga