LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëmbeu dhe dëmtoi fletët e votimit/ Arrestohet në Krujë 44-vjeçari

14 Maj 2023, 16:36, Politikë CNA
Rrëmbeu dhe dëmtoi fletët e votimit/ Arrestohet në

Një incident ka ndodhur në një qendër votimi në qytetin e Krujës.

Një 44-vjeçar së bashku me nënën e tij janë paraqitur në qendrën përkatëse të votimit, por nuk ka ndjekur procedurën e rregullt. Ai ka marrë dy fletët e votimit dhe ka dalë jashtë qendrës së votimit, nga ku është larguar, veprim ky i paligjshëm dhe që konsiderohet “dëmtim me dashje i materialit zgjedhor”.

Shtetasi 44-vjeçar është kapur në flagrancë dhe është shoqëruar nga forcat e policisë.


”Shtetasi B. T., 44 vjeç, banues në Tapizë, është arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”.

Policia ka sekuestruar 2 fletët e votimit që ky shtetas mori nga Qendra e Votimit. Vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij rasti. ”/CNA.al

Lajmet e fundit nga