LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PS, kërkesë KQZ-së/ Të merren masa për Këlliçin dhe Boçin, thyen heshtjen zgjedhore

14 Maj 2023, 16:23, Politikë CNA

PS, kërkesë KQZ-së/ Të merren masa për

Partia Socialiste akuzon dy kandidatë të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për thyerjen e heshtjes zgjedhore.

PS i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të marrë masa për Belind Këlliçin dhe Luçiano Boçi.

Në kërkesë thuhet se ata kanë shkelur nenin 77 të Kodit Zgjedhor duke e lidhur apelin për pjesëmarrje në votim me premtimet elektorale gjatë fushatës. Nisur nga ky denoncim, PS kërkon nga KQZ marrjen e masave të duhura për të dënuar këtë shkelje dhe për të garantuar mospërsëritjen e saj në vijim.

 

 PS, kërkesë KQZ-së/ Të merren masa për  PS, kërkesë KQZ-së/ Të merren masa për

Lajmet e fundit nga