LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Votoni, sot dita kur kurorëzohet mundi ynë”/ Këlliçi: E ardhmja që doni është shumë pranë

14 Maj 2023, 15:40, Politikë CNA

“Votoni, sot dita kur kurorëzohet mundi ynë”/

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, teksa na ndajnë më pak se 3 orë e gjysmë nga mbyllja e procesit të votimit, u është drejtuar qytetarëve me thirrjen që të dalin të votojnë masivisht.

 “E ardhmja që ju doni është shumë pranë. Të rinj, të reja burra e gra, të moshuar. Ushtroni detyrën tuaj si qytetarë. Dilni të votoni nëse doni që pas 14 majit autobusin ta keni pa pagesë, nëse doni taksa më të ulëta dhe një Tiranë ndryshe. Dilni masivisht në votim. Sot është dita kur kurorëzohet mundi ynë. Pjesëmarrja juaj ka një rëndësi të veçantë. Kushtet atmosferike mbase nuk janë më të mira, por qytetarët e Tiranës duhet të shkojnë në qendrat e votimit për të bërë ndryshimin”, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga