LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rebelohet Gazment Bardhi/ Nuk plotësojmë tekat e Celibashit, s’ka dokumenta shtesë

9 Mars 2023, 23:03, Politikë CNA
Rebelohet Gazment Bardhi/ Nuk plotësojmë tekat e Celibashit,
Deputeti Gazment Bardhi

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, i dha 48 orë kohë Lulzim Bashës të plotësojë dokumentacionin për tu regjistruar në zgjedhjet e 14 majit.

Deputeti Gazment Bardhi është në emër të Bashës dhe thotë se nuk do të çojnë në KQZ asnjë dokument shtesë.

Ai deklaroi në emisionin e Ylli Rakipit se "nuk do të plotësojnë tekat e Celibashit".

"Pres që vendimin komisioneri ta kthejë në vendim ligjor. Ende nuk ka publikuar dhe arsyetuar vendimin që bëri publik rreth orës 11:00. Patjetër do ta ankimojmë.

Duhet të publikohet sepse ka një afat ligji. Me sa më thanë, akoma nuk i ka gjetur arsyet për të argumentuar atë vendim politik që ka marrë sot. Dokumentacioni që ka dorëzuar PD është i plotë dhe shterues.

Nuk do të ketë asnjë dokument shtesë nga PD. Ne nuk plotësojmë tekat e Celibashit, por zbatojmë ligjin dhe kemi çuar dokumentacionin që kërkon ligji", deklaroi Bardhi në KQZ./ CNA.al

Lajmet e fundit nga