LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Fshtatrat janë lënë në harresë"/ Këlliçi: Asnjë investim nga Veliaj

9 Mars 2023, 21:39, Politikë CNA

"Fshtatrat janë lënë në harresë"/
Kandidati për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka treguar neglizhencën nga ana e bashkisë së Tiranës, jo vetëm në territorin brenda përbrenda kryeqytetit, por edhe në fshatrat e Tiranës.

Në fshatrat e Tiranës sipas Këlliçit ka një mungesë të madhe shërbimesh dhe asnjë investim të bërë nga kryebashkiaku Veliaj.

"Problematikat e Tiranës nuk i shikojmë kurrë sepse Veliaj nxjerr kasetatë bukura, të gatshme, shikojmë. Mungesë totale shërbimesh ku shkojmë, të gjithë në fshatra më thonë që këtu nuk është hedhur një zhavor, për të investuar, në rrugën në ndriçimin , në rrugët, për çerdhe, shkolla", tha ai.

Në një intervistë për gazetarin Luan Rama, kandidati për kryeqytetin theksoi se qytetarët paguajnë taksat e larta për arsimin nuk e dinë ku shkojnë./CNA.al

Lajmet e fundit nga