LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bushati merr në mbrojtje Metën/ Ligji për spiunët për ta nxjerrë nga zgjedhjet

9 Mars 2023, 22:33, Politikë CNA

Bushati merr në mbrojtje Metën/ Ligji për spiunët për

Analisti Andi Bushati ka marrë në mbrojtje kreu e PL, Ilir Metën duke u shprehur se tashmë qeveria do të përdorë ligjin për spiunët për ta nxjerrë nga zgjedhjet këtë të fundit.

Bushati shprehet se nëse Meta del nga zgjedhjet me anë të këtij ligji do të thonë se LSI dhe Partia e Lirisë janë të dobët.

“Kemi një opozitë të bërë copë e çikë, telef sepse është një opozitë që mbijeton në kushtet e një diktature. Ore, lëreni Bashën dhe Berishën. Sot që ne flasim këtu, ata janë duke përpunuar një ligj ta nxjerrin edhe Partinë e Lirisë bashkë me Ilir Metën nga zgjedhjet. Dhe po e nxorrën Ilir Metën me këtë ligjin, gjasme spiun, nga zgjedhjet do thonë a po dhe LSI-ja dhe PL-ja paskan qenë të dobët”, u shpreh Bushati./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga