LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ramës do t’i përgjigjem me të gjitha mënyrat”/ Çfarë paralajmëron Berisha?

31 Tetor 2022, 21:22, Politikë CNA
“Ramës do t’i përgjigjem me të gjitha
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka bërë një paralajmërim për kryeministrin Edi Rama, teksa ka folur për zgjedhjet e 14 majit.

Berisha tha në emisionin “Now” se nëse Rama vazhdon në këtë mënyrë, opozita do t’i përgjigjet me të gjitha mënyrat.

“Me Edi Ramën ka betejë dhe vetëm betejë. Unë i them atij vazhdo, nuk lodhem fare me të t’i them mos vazhdo. Do përballem absolutisht me të gjitha mënyrat për të mbrojtur votën.

Le të jemi hapur, ose shqiptarët do votojnë, ose ky vend, në këtë vend në mënyrë përfundimtare do të asgjësohet ajo që quhet demokraci.

Të mos mendojë kush se unë kam iluzione se ai do bëjë votime. Jo nuk do bëjë votime. A kam një gjë, në qoftë se ai vazhdon në këtë mënyrë dhe ne do t’i përgjigjemi me të gjitha mënyrat.

I pyetur nga ekspertja e komunikimit Erla Mëhilli se për çfarë mënyrash e ka fjalën, kreu i PD-së nuk specifikoi njërën prej tyre, por theksoi edhe njëherë se me të gjitha.

“Të gjitha. Dëgjo këtu, të kisha qenë në vend të Lulzim Bashës, mbi tokë vendin nuk ia lija në datën 27 prill. Jo s’ka do votojmë ne, ne jemi para alternativës ‘to be or not to be’”, theksoi Berisha./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga