LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Korreshi ngre tonet në Parlament/ Po e bëni nga Reformë Territoriale në ‘Territor-hale’

31 Tetor 2022, 19:27, Politikë CNA
Korreshi ngre tonet në Parlament/ Po e bëni nga Reformë
Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi, ka folur ngritur zërin për Reformën Territoriale në Parlament, teksa ka denoncuar problematikat në rrethin e Lushnjes.

Korreshi e cilësoi Reformën Territoriale si Reformë Territor-hale. Ai ngriti akuzat se në njësitë administrative janë ca qoftexhinj që aktivizohen në 40 ditët e fundit para zgjedhjeve.

"Njësitë administrative janë ca qoftexhinj që aktivizohen në 40 ditët e fundit para zgjedhjeve. Janë dyfishuar punonjësin në Bashkinë e Lushnjës me patronazhistë. Cili shërbim përveçse një në gjendjen civile që merrnin nga një 5 mijë lekësh po dhe atë ja morët se e keni dixhitalizuar keni futur satelitët. Çfarë shërbimi i ofroni fshatit se pas orës 17 të kalon njëri afër e të fut gishtat në sy e të qërron. Marrin bashkinë e Lushnjës qa transporti i ofron.

Transport jo, shkolla jo, se nuk ju vjen më radha se fshatrat më të largëta të Lushnjës të kenë shërbim. Pjesa dërrmuese e Lushnjës është pa kanale vaditës. Duhet të shkosh në fshat me traktor, kjo është Reforma Territoriale, këto janë shërbimet. Shtuan radhët e SHA-ve që ka bashkia. Ujësjellës, në sport në të gjitha vrull me patronazhistë. Asnjë llojë shërbimi, vërtetimet e Njësive i njeh njeri, opingat njef. Nga Reformë Territoriale po e çoni në Reformë Territor-hale", theksoi deputeti./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga