LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, figurant në Parlament/ Shkon në seancë sa për sy e faqe

16 Shkurt 2023, 16:45, Politikë CNA
Rama, figurant në Parlament/ Shkon në seancë sa për sy e
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka shkuar si figurant në Parlament, ku u mbajt një seancë plenare me debate të ashpra dhe tensione.

Pas shumë kërkesave të opozitës për të dhënë llogari në Kuvend për skandalin me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, Rama u paraqit në seancë rreth një orë para mbylljes së saj.

Kreu i qeverisë nuk foli asnjë fjalë gjatë momentit që ndodhej në Kuvend. Ai nuk foli as për skandalin McGonigal dhe as për kërkesën e opozitës që të përjashtohej Lindita Nikolla, ndonëse debati për këtë të fundit ishte me tone të ashpra.

Kryeministri votoi projekligjet si gjithmonë pa opozitën dhe më pas u largua nga salla pa komentuar asnjë situatë.

Kështu, mund të themi se Rama shkoi në Kuvend sa për sy e faqe./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga