LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nga dosjet, blloqet, te çizmet”/ Spiropali: Ata që ulërasin, përgjigjen do ta marrin në 14 maj

16 Shkurt 2023, 14:02, Politikë CNA

“Nga dosjet, blloqet, te çizmet”/ Spiropali: Ata që

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, i është kundërpërgjigjur opozitës me gjuhën e akuzave.

Duke sjellë në vëmendje bllokun e zi, çizmen e hedhur në Kuvend, Spiropali ka thënë se opozita e ka marrë përgjigjen me vota.

Ata që si kanë lënë gjë më këtij vendi, nga dosjet, te blloqet, te çizmet, te boja, të dallaverja me të huaj, të gjithë ata ngrihen sot këtu dhe pretendojnë të na bëjnë ne një gjyq. Populli ua ka bërë atyre gjyqin sa herë kanë dalë përpara. Përgjigjen e kanë marrë, herë me 300 vota, herë me humbje, herë me dështime elektorale, duke paguar lekët me kafe. Përgjigjja është dhënë dhe do jepet në 14 maj. Ata që ulërasin në majë të kalit, përgjigjen do ta marrin në 14 maj. S’kanë moral e alternativë. Kanë vetëm bilbila”, është shprehur Spiropali./CNA.al

Lajmet e fundit nga