LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dizajnuesja e kravatave të Ramës, në garën e 14 majit/ Emri i katërt për Bashkinë e Tiranës

16 Shkurt 2023, 12:50, Politikë CNA

Dizajnuesja e kravatave të Ramës, në garën e 14 majit/ Emri

Katër kandidatë do të jenë në garë për Bashkinë e Tiranës, në zgjedhjet e 14 majit.

Një tjetër emër që ka dalë në skenë është ish-deputetja e PD-së, Lajla Përnaska, e cila dizajnon kravatat e kryeministrit Edi Rama.

Përnaska ka deklaruar një natë më parë rikthimin në politikë dhe kandidimin për Bashkinë e Tiranës.

Në garë për Bashkinë e kryeqyetit është Belind Këlliçi, kandidat i PD-së dhe opozitës, i cili u zgjodh nga Primaret dhe që është më potenciali për të marrë drejtimin e Tiranës.

Arian Galdini, nga LRE, ish-aleat i Lulzim Bashës, është futur në listën e kandidatëve për kryebashkiak të Tiranës.

Nga kampi socialist pritet rikandidimi i Erion Veliajt, i cili do të kërkojë sërish një tjetër mandat për drejtimin e Bashkisë së Tiranës./CNA.al

Lajmet e fundit nga