LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mazhoranca rrëzon kërkesën e opozitës/ Nuk shkarkohet Lindita Nikolla

16 Shkurt 2023, 16:16, Politikë CNA

Mazhoranca rrëzon kërkesën e opozitës/ Nuk shkarkohet

Mazhoranca ka rrëzuar kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeparlamentares Lindita Nikolla.

Në votimin e fshehtë të mbajtur në Parlament, 78 persona ishin kundër shkarkimit, 3 ishin pro dhe nuk kishte asnjë votë abstenim.

Votimi u mbajt pasi shumica e deputetëve të opozitës kishin braktisur sallën e seancës plenare.

Kujtojmë se kjo seancë u shoqërua me debate dhe tensione. Vetë Lindita Nikolla e cilësoi kërkesën e shkarkimit të saj si kauzë false me bindje politike./ CNA.al

Lajmet e fundit nga