LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Primaret në Tiranë/ Pritet të shpallet fituesi

4 Dhjetor 2022, 20:53, Politikë CNA
Primaret në Tiranë/ Pritet të shpallet fituesi
Kandidatët e primareve në Tiranë

Procesi i primareve ka përfunduar në numrin më të madh të bashkive të vendit dhe fituesit e parë janë shpallur.

Në Bashkinë e Tiranës procesi i numërimit të votave për shpalljen e kandidatit fitues të primareve nuk ka filluar ende.

Kandidatët  për Bashkinë e Tiranës janë Adriana Kalaja, Belind Këlliçi, Enkelejda Fejzo. Fatmir Merkoci, Gerti Bogdani, Ilir Alimehmeti dhe Julian Deda.

Procesi i votimit ka nisur në orën 08.00 të mengjesit të sotëm dhe ka përfunduar në orën 18.00 të pasditës.

Gjatë orëve në vijim pritet të shpallet kandidati fitues për kryeqytetin./ CNA.al

Lajmet e fundit nga