LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Primaret në Mat/ Sërish në balotazh dy kandidatë

4 Dhjetor 2022, 21:04, Politikë CNA
Primaret në Mat/ Sërish në balotazh dy kandidatë
Foto ilustruese

680 anëtarë dhe simpatizantë të Partisë Demokratike votuan në bashkinë e Matit për kandidatin e primareve.

Pas numërimit të votave ka rezultuar se do të shkojnë në balotazh 2 kandidatët Skënder Gjuci dhe Bukurosh Ballabani.

Në garë ishin Skënder Gjuci me 319 vota, Bukurosh Ballabani me 145 vota, Lindita Doda me 130 vota dhe Ymer Barçi me 78 vota.

Nërkohë, u shpallën të pavlefshme 8 vota./ CNA.al

Lajmet e fundit nga