LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ne jemi në këmbë”/ Berisha zbulon taktikën e opozitës për të elektrizuar shoqërinë

31 Tetor 2022, 21:31, Politikë CNA
“Ne jemi në këmbë”/ Berisha zbulon taktikën e
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka zbuluar strategjinë e opozitës për të elektrizuar shoqërinë.

Në emisionin “Now” me Erla Mëhillin, Berisha tha se është hera e parë në jetën e tij që po fillon zgjedhjet me protesta.

Ai zbuloi se taktika e opzoitës do të jetë se do të jetë në zgjedhje, por edhe në protesta të vazhdueshme për t'i treguar Ramës që opozita është në këmbë.

E di cila është taktika e opozitës. Unë po filloj zgjedhjet me protesta. Është hera e parë në jetën time që filloj zgjedhjet me protestat. Në zgjedhje do marr pjesë, por protestat do jenë të vazhdueshme. Kjo është një strategji për t'i thënë atij se ne jemi në këmbë. Ne po bëjmë fushata dhe protesta.

I pyetur nga moderatorja Mëhilli, për skenarin, Berisha përmendi protestat e jashtëzakonshme.

“Do të jetë një protestë e jashtëzakonshme. Nuk është fundi i protestave. Përgatituni për sezon protestash”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga