LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ministrja konfirmon lajmin e CNA-së/ Safet Gjici u shkarkua menjëherë pas publikimit të videos

16 Qershor 2023, 15:37, Politikë CNA
Ministrja konfirmon lajmin e CNA-së/ Safet Gjici u shkarkua
Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj

CNA raportoi ditën e sotme se qeveria ka shkarkuar Safet Gjicin nga posti si kryebashkiak i Kukësit, pasi në media u publikua një video e tij duke kryer marrëdhënie seksuale.

Në një deklaratë për mediat, këtë lajm e konfirmoi ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj.

“Morëm vendimin për shkarkim të menjëhershëm të kryetarit të bashkisë së Kukësit!”, u shpreh ajo.

Këtë deklaratë Ibrahimaj e bëri duke iu përgjigjur interesit të gazetarëve, ndërsa nuk dha më shumë detaje.

Vendimi për shkarkimin e Gjicit erdhi pas publikimit të një videoje në media dhe rrjete sociale, ku Gjici kryente marrëdhënie në zyrën e tij me një vajzë.

Lidhur më ketë çështje, SPAK ka filluar menjëherë hetimet./ CNA.al

Lajmet e fundit nga