LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tërmeti” i dosjes 184 zbulon bisedën me Yuri Kim/ Zbardhen detajet nga diskutimet në selinë rozë

8 Mars 2023, 12:53, Politikë CNA
“Tërmeti” i dosjes 184 zbulon bisedën me Yuri Kim/
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri, ose siç njihet ndryshe "Tërmeti" i dosjes 184 ka zbuluar se takimi me ambasadoren Yuri Kim ishte në kuadër të zgjedhjeve të 14 majit.

Gjiknuri ka garantuar Kim-in për vendosmërinë e Partisë Socialiste për të kontribuar aktivisht për një proces zgjedhor në përputhje me standardet më të mira ndërkombëtare.

“Pata kënaqësinë të mikprisja në selinë e Partisë Socialiste ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, zonjën Yuri Kim. Zgjedhjet e ardhshme vendore të 14 majit, situata aktuale politike në vend dhe rekomandimet e ODIHR-it pas procesit të fundit elektoral ishin në qendër të diskutimit. E garantova ambasadoren për vendosmërinë e Partisë Socialiste për të kontribuar aktivisht për një proces zgjedhor në përputhje me standardet më të mira ndërkombëtare. Si gjithnjë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten në krah të Shqipërisë në përpjekjen për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme”, është shprehur Gjiknuri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga