LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manjani “shpërthen” në akuza/ Si po ndalohen shqiptarët të shkojnë në zgjedhje

7 Mars 2023, 21:10, Politikë CNA

Manjani “shpërthen” në akuza/ Si po ndalohen

Ish-ministri i drejtësisë, Ylli Manjani ka ngritur akuza mbi gjykatën, kryeministrin  Edi Ramën, ambasadoren Yuri Kim dhe ish-kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën, që po ndalojnë gjysmën e shqiptarëve që të marrin pjesë në zgjedhje.

Gjatë një interviste me gazetarin Adi Krasta, Manjani shprehet se Gjykata e Shqipërisë ka vendosur që 40% e votuesve të mos   marrin pjesë në zgjedhjet vendore të 14 Majit.

“Shteti shqiptar, Gjykata e Shqipërisë, ka vendosur të ndalojë të paktën 40% të votuesve shqiptarë që të marrë pjesë në votime.

Gjysma e popullsisë së Shqipërisë e kanë të ndaluar të marrin pjesë në zgjedhje, sepse nuk do gjykata, nuk do Edi Rama, nuk do Sude Yuri Kim, nuk do autorizim Alibasha, nuk do shpyllëzim Basha. Këtu kemi dalë nga shtrati demokratik, kushtetues, nga normaliteti, sepse ky është fundi i gjësë”, u shpreh Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga