LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Banesat 50-vjeçare "në sitë"/ Shkreli zbulon dinamikën e auditimit

7 Mars 2023, 22:33, Politikë CNA

Banesat 50-vjeçare "në sitë"/ Shkreli zbulon

Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Artan Shkreli ka folur në lidhje me iniciativën e auditimit tëe pallateve 50-vjeçare.

Gjatë një interviste me gazetaren, Erla Mhilli, Shkreli shprehet se çdo pallat që do të shembet duhet të konsiderohet fat për banorët.

 “Pas tërmetit në sitë kanë kaluar ato objekte për të cilat ka pasur sinjalizim, përgjithësisht kanë qenë deklarime, ose vetëdeklarime të njerëzve, por edhe sinjalizime nga pushteti vendor. Të gjitha ato që janë njoftuar, i janë nënshtruar një kontrolli,” u shpreh Shkreli.

Ai theksoi se çdo pallat që pas auditimit do të rezultojë në gjendje të tillë që duhet shembur, do të shembet dhe kjo duhet konsideruar si fat për të gjithë banorët./CNA.al

Lajmet e fundit nga