LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grupi "i vulës" i braktisur nga elektorati/ Tabaku kërkon kandidatë unikë

24 Mars 2023, 16:32, Politikë CNA

Grupi "i vulës" i braktisur nga elektorati/ Tabaku kërkon

Grupi i PD-së së “vulës” ka zhvilluar mbledhjen ku do të vendosnin emrat e kandidatëve për zgjedhjet vendore të 14 Majit edhe pse Partia Demokratike e Lulzim Bashës dhe Enkelejd Alibeajt është braktisur nga elektorati.

Ndërkohë gjatë zhvillimit të mbledhjes deputetja Jorida Tabaku sugjeron që të shkojnë në zgjedhjet e 14 majit me kandidatë unikë.

Tabaku u shpreh se PD duhet të dalë si alternativë në zgjedhje për betejën kundër Ramës.

“Kam të njëjtin qëndrim që kisha në shtator. Opozita duhet të dalë me kandidatë unikë. Nuk duhet në asnjë mënyrë që ne të bëjmë betejë kundër nesh. Ne kemi një kundërshtar, kemi qeverinë dhe asnjë arsye e asnjë justifikim të jemi ne ato që përçajnë votën e opozitës. Ne duhet të mbrojmë logon e PD, të nxjerrim PD si alternativë në këto zgjedhje. Nuk e bëj dot që të kërkoj votën kundër kolegëve të mi. Nuk kam asnjë dyshim që ne për të fituar duhet të jemi bashkë dhe më shumë se kaq”, tha Tabaku./CNA

Lajmet e fundit nga