LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grupi i Alibeajt propozon kandidatët/ Dy emrat që po diskutohen për Tiranën

24 Mars 2023, 16:12, Politikë CNA

Grupi i Alibeajt propozon kandidatët/ Dy emrat që po diskutohen

Vetëm pak më parë ka përfunduar mbledhja e grupit të Enkelejd Alibeajt.

Gjatë kësaj mbledhje janë propozuar dy emra për të kandiduar për bashkinë e Tiranës.

Deputetët e vulës kanë kërkuar që si kandidat për kryeqytetin të zgjidhet Jonila Godole ose Roland Bejko.

Kujtojmë se Jonila Godole, u zgjodh në 30 gusht të 2021-shit Sekretare për të Përndjekurit Politikë në Partinë Demokratike.

Kryetari i Shoqatës Antikomuniste të Përndjekurve Politkë, Nebil Çika asokohe ngriti akuzat se ajo nuk kishte dhënë asnjë kontribut dhe se ishte emëruar në këtë post pa miratimin e shoqatës.

Ndërkohë, kandidati i dytë i përfolur, Roland Bejko është anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike të vulës. Bejko njihet si një nga mbështetësit e Lulzim Bashës./ CNA

Lajmet e fundit nga