LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokratët nuk i ndahen Ramës/ Boçi:Janë mbledhur 43 firma për komisionin hetimor

2 Shkurt 2023, 13:20, Politikë CNA

Demokratët nuk i ndahen Ramës/ Boçi:Janë mbledhur 43

Partia Demokratike ka nisur mbldhjen e firmave për ngritjen e një komisioni hetimor për kryeministritn Edi Rama dhe lidhjet e tij em McGonigal.

Nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi ka konfirmuar se janë mbledhur 43 firma.

“Çështja kryesore është foto e zotit Rama me McGonigal, apo dhe vizitat e tij private, apo gjysmë private. Nuk është çështja e një fotoje të bërë para 5 vitesh. Ka një tendencë propagande për të shkëputur vëmendjen nga ajo që po ndodh sot. Kemi kërkuar ngritjen e komisionit Hetimor Rama-McGonigal. Kemi marrë 43 firma. Kërkesa jonë do shkojë deri në fund, do e nxjerrim nga vrima ku është futur ”, tha Boçi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga