LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Paratë e shqiptarëve janë paguar te McGonigal"/ Kryemadhi paralajmëron fakte të reja

2 Shkurt 2023, 12:58, Politikë CNA

"Paratë e shqiptarëve janë paguar te McGonigal"/

Deputetja e PL-së, Monika Kryemadhi, ka reaguar jashtë sallës së Kuvendit pas tensioneve gjatë seancës.

Kryemadhi u shpreh para gazetarëve se jemi përballë diktaturës së injorancës dhe politikës, duke shtuar më tej se sot në seancë u tregua se nuk kemi demokraci.

“Unë ju falënderoj për devotshmërinë që keni për të ndjekur atë gjë të shëmtuar. Sot seanca parlamentare tregoi që demokraci nuk ka më, por një diktaturë. Një diktaturë injorance në radhë të parë dhe ajo politike. Nëpërmjet saj nga xhepat e shqiptarëve janë marrë paratë dhe kanë shkuar për të paguar McGonigal. Qëllimi i vetëm për të ushtruar shantazh. Për të kërcënuar jo vetëm opozitën, por edhe biznese”, tha Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga