LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video e Ramës me Ballën në Paris, dhe pyetja e mikeshës time

16 Prill 2024, 20:38, Opinione CNA
Video e Ramës me Ballën në Paris, dhe pyetja e mikeshës time
Edi Rama dhe Sokol Balla në Paris

Një mikesha ime që jeton në Paris më shkruan:

Iren si te kam? Moj kush është ky burri që prezantoi Rama nga stacioni i Parisit?!

Edhe si për dreq sërisht më vjen në mendje një histori ruse, edhe i shkruaj:

Gorbachev po udhëtonte një ditë më makinë drejt Kremlinit. Ndërsa ishte me vonesë për një takim të rëndësishëm, i kërkoi shoferit të rriste shpejtësinë. Shoferi i kujdeshëm i pergjigjet që nuk lejohet shpejtësi më e madhe edhe se ka ai kishte si detyrë së pari sigurinë e tij.

Gorbachev-i e urdhëron të ndërrojnë vendet.

Teksa drejtonte makinën me shpejtësi mbi normën, një patrullë policie e ndaloi . Pasi pa Gorbachev-in në timon dhe i hodhi edhe një vështrim pasagjerit prapa, polici e la të shkojë edhe u kthye mendueshëm tek shoku.

Pse nuk i gjobite? pyeti kolegu.

Ishte njeri shumë i rëndesishëm ja kthen i hutuar polici!

Kush ishte?

Nuk e njoha dot, por patjetër duhet të jetë shumë i rëndëshishëm përderisa kishte shofer vet Gorbachev-in!!

E pra e dashura ime, ky burri i panjohur për ty , por që prezantohet nga vet Rama nuk është as më shumë e as më pak por thjesht shoferi i një nga makinave të propagandës së Ramës!!!/ Irena Beqiraj

11:04 Opinione Grigels Muçollari

Gojëkyçurit

Aferat korruptive në qeveri dhe në Bashkinë e Tiranës kanë...

12:39 Opinione Ermal Mulosmani

Zhgënjimi nga demokracia

Ka një moment shumë interesant në librin "Lëkura" të shkri...

Lajmet e fundit nga