LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Prishja e marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-Iran/ NATO: Dënojmë fuqishëm sulmin

8 Shtator 2022, 14:41, Opinione CNA
Prishja e marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-Iran/ NATO:
Foto ilustruese

NATO ka reaguar në lidhje me prishjen e marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Iranit, pasi fshihen pas sulmit kibernetik të ndodhur pak kohë më parë në Shqipëri.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, NATO shkruan se dënon fuqishëm sulmin kibernetik në Shqipëri.

Dënoj fuqishëm sulmin e fundit kibernetik në Shqipëri, të cilin Tirana dhe aleatët e tjerë ia atribuojnë Iranit. NATO dhe ekspertët e Aleatëve po ofrojnë mbështetje. NATO është e përkushtuar të vazhdojë të rrisë sigurinë: për të penguar, mbrojtur kundër kërcënimeve kibernetike”, shkruan NATO./ CNA.al

21:35 Opinione Artan Fuga

I vjedhur disa herë

1. Dyqanet që ishin pronë publike, pra edhe të miat, m...

Lajmet e fundit nga