LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

14 Janar 1990, demonstrata e parë antikomuniste/ Bardh Spahia, mesazh nga Shkodra

14 Janar 2023, 16:30, Opinione CNA
14 Janar 1990, demonstrata e parë antikomuniste/ Bardh Spahia, mesazh nga
Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia,

Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka përcjellë mesazhe, teksa ka kujtuar 14 Janarin e vitit 1990, demonstratën e parë antikomuniste në Shqipëri.

Spahia shkruan në rrjetet sociale se, Shqipëria sot gjendet në udhëkryqe dhe po përballet me forma të reja të regjimit që sipas tij vijnë të kamufluara nga bijtë dhe pasardhësit e bllokut.

Kryebashkiaku i Shkodrës, vijon më tej me mesazhin e tij duke shkruar se është detyra e tyre të punojnë për të mos rrezikuar të ardhmen.

14 JANARI 1990 është një datë e shënuar për Shkodrën dhe Shqipërinë!

Përkujtuam 33- vjetorin e të parës demonstratë antikomuniste në Shqipëri, që nisi nga Shkodra, qyteti i cili në asnjë rrethanë dhe kohë nuk u pajtua me të keqen. Mirënjohje dhe nderim për të gjithë djemtë dhe vajzat që atë ditë ishin aty dhe guxuan të sfidojnë një nga regjimet më barbare.

Guximi dhe besimi që kishin brenda tyre qytetarët e Shkodrës ishte më i fortë se çdo gjë tjetër dhe për të tilla ideale e vendosmëri kemi nevojë edhe sot. Shqipëria gjendet ende në udhëkryqe dhe po përballet me forma të reja të regjimit, që vijnë të kamufluara nga bijtë dhe pasardhësit e bllokut. Është detyra jonë të mos harrojmë të shkuarën dhe të punojmë për të mos rrezikuar të ardhmen. Shembulli i lëvizjeve të para demokratike në Shqipëri është modeli më i mirë që brezi i ri duhet ta ketë udhërrëfyes!”, shkruan Bardh Spahia./ CNA.al

20:41 Opinione Lutfi Dervishi

Presidenti takon shefin

Mirë se erdhe shef! Faleminderit që e nise ditën me mu...

08:07 Opinione Kastriot Dervishi

"Kryeveterani"

Për ta kuptuar sa shumë e kanë dëmtuar gjermanin ata që ka...

Lajmet e fundit nga