LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pëlqimet e Oltës “ngrihen si me magji”/ “Big Brother VIP” pezullon votimin: Kemi sulm kibernetik

28 Janar 2023, 13:47, Lifestyle CNA
Pëlqimet e Oltës “ngrihen si me magji”/ “Big Brother
Foto ilustruese

Një nga sfidat e “Big Brother VIP” për banorët e shtëpisë ishin performancat me këndim, vallëzim apo aktrim.

Këto performanca do të kenë një fitues që do të shpallet në spektaklin e mbrëmjes së sotme dhe kjo do të vendosej nga pëlqimet që secili do të merrte në videot e publikuara në faqen zyrtare të “Big Brother VIP” në Instagram.

Por fenomeni i blerjes së pëlqimeve u vu re disa momente pas publikimit të videos së Olta Gixharit.

Kjo u vu re nga personazhe të botës së medias rozë, të cilët reaguan ashpër për blerjen e pëlqimeve, duke e cilësuar të padrejtë si votim.

Kjo bëri që “Big Brother VIP” të pezullojë votimin në Instagram, duke ia lënë zgjedhjen e fituesit në dorë banorëve.

“Njoftim zyrtar! Për shkak të sulmeve kibernetike me qëllim blerjen artificiale të klikimeve për përformancat, “Big Brother” ka vendosur që të pezullojë votimin dhe të lërë vetë banorët që të zgjedhin përformancën e tyre të preferuar”, thuhet në njoftimin e “Big Brother VIP”./ B.A. – CNA.al

Pëlqimet e Oltës “ngrihen si me magji”/ “Big Brother

Lajmet e fundit nga