LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humb 43 kilogramë në dy vite/ Rrëfehet gazetarja angleze: Më vjen turp kur shoh fotot

23 Janar 2023, 10:09, Lifestyle CNA

Humb 43 kilogramë në dy vite/ Rrëfehet gazetarja angleze: Më

Gazetarja angleze, Alice Taylor, ka rrëfyer se për dy vite ka humbur rreth 43 kilogramë. E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në "Euronews Albania", Taylor zbuloi se për shkak të mbipeshës, mjekët i kishin thënë se mund të humbte dhe jetën.

Ndër të tjera thotë se e mori iniciativën për të humbur kilogramët, për t’i dhënë një shembull të mirë dhe vajzës së saj.

 “Arsyeja e parë ishte për shëndetin. Doktoresha më tha se nëse vazhdon kështu, do të vdesësh. Unë kam një vajzë të vogël dhe dua t’i jap një shembull të mirë. Është më mirë sesa ajo të më shohë mua të shëndoshë dhe të pashëndetshme. Ajo po mëson nga unë. Ndihem shumë mirë, shumë e lumtur, ndihem e re”, ka thënë ajo.

Ndër të tjera shton se tani ndihet shumë mirë me pamjen e saj dhe kur sheh fotot e vjetra i vjen trup nga vetja.  

“Ndihem mirë, shoh fotot që kam pasur më parë dhe më vjen turp. Tani jam e lumtur, jam krenare për veten time”, theksoi ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga