LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në mes të acarit, pa iu dridhur "qerpiku" nga lufta/ Ushtarja ukrainase bën kërcimin "Pikachu"

5 Dhjetor 2022, 12:27, Kosova & Bota CNA

Në mes të acarit, pa iu dridhur "qerpiku" nga lufta/

Kanë kaluar 9 muaj që nga nisja e luftës Ukrainë-Rusi.

Sulmet vijojnë pa u ndaluar dhe një nga metodat e ndjekura nga pala ruse është prishja e infrastrukturës energjetike, që pengon ngrohjen përgjatë dimrit të ukrainasve.

Gjithsesi, duket se ushtria dhe populli ukrainas po bëjnë rezistencë dhe nuk e kanë humbur shpresën.

Së fundmi ka qenë videoja e një ushtareje ukrainase, e cila teksa ndodhet në mes të dëborës së acartë, ka bërë një kërcim, i njohur si “kërcimi Pikachu”, duke dëshmuar kështu forcën e trupave ukrainase dhe kurajën e tyre në këto ditë të vështira./CNA.al

Lajmet e fundit nga