LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndarja nga jeta e Mimika Lucës/ Fjalët prekëse të Gjergj Lucës: E shtrenjta nëna ime

21 Shkurt 2023, 13:30, Kulturë CNA

Ndarja nga jeta e Mimika Lucës/ Fjalët prekëse të Gjergj

Aktorja e mirënjohur, Mimika Luca, është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare. Pas këtij lajmi të trishtë ka reaguar djali i saj, sipërmarrësi Gjergj Luca, i cili ka përcjellë dhimbjen dhe trishtimin përmes një mesazhi në rrjetet sociale.

“E shtrenjta nëna ime, Mimika Luca, sot mori rrugën për në Parajsë!”, shkruan biznesmeni.

Më tej, Gjergj Luca, ka bërë me dije se përcjellja e aktores në banesën e fundit do të bëhet ditën e nesërme në orën 12:00.

“Miqtë dhe dashamirët i presim te Hotel 'International', pas Lidhjes së Shkrimtarëve.

Nga, sot nga ora 17:00 deri në orën 22:00

Nesër, nga ora 08:00 deri në orën 12:00

Varrimi bëhet nesër në orën 12:00

Në Varrezat e Sharrës”, shkruhet në njoftim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga