LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohen fotot e Xhevahir Zenelit me udhëheqjen komuniste

7 Shkurt 2023, 11:58, Kulturë CNA

Zbulohen fotot e Xhevahir Zenelit me udhëheqjen komuniste

Aktori i njohur dhe shumë i dashur për publikun Xhevahir Zeneli me një karrierë të gjatë në Teatrin dhe Kinematografinë shqiptare, ka spikatur që në kohën e komunizmit.

CNA.al ka siguruar foto të aktorit me udhëheqjen komuniste, bashkë me kolegë të tij.

Fotot janë bardh e zi, të shkrepura gjatë kohës së diktaturës.

Aktorit duket në një moshë tepër të re, ku i bien në sy kacurrelat dhe sytë që i shkëlqejnë.

Në dy prej fotove, aktori është fotografuar me Foto Çamin, anëtarin e Komitetit Qendror të Partisë Komuniste dhe deputetin e Kuvendit Popullor të Shqipërisë.

Zbulohen fotot e Xhevahir Zenelit me udhëheqjen komuniste

Zbulohen fotot e Xhevahir Zenelit me udhëheqjen komuniste

Në foton tjetër aktori me aktorin Zeneli shihen edhe aktorët Ndriçim Xhepa dhe Luiza Xhuvani./CNA.al

Zbulohen fotot e Xhevahir Zenelit me udhëheqjen komuniste

Lajmet e fundit nga