LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara për drejtuesin e Teatrit Eksperimental “Kujtim Spahivogli”/ Kush janë kandidatët zyrtarë

13 Janar 2023, 11:40, Kulturë CNA

Gara për drejtuesin e Teatrit Eksperimental “Kujtim

Pesë janë kandidaturat, që janë në garë për të drejtuar Teatrin Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”.

Ata janë Ema Andrea, Gjergj Prevazi, Genc Fuga, Ledion Zoi dhe Indrit Çobani, të cilët do të prezantojnë platformën.

Pasi të dëgjohen platformat, komisioni do të zgjedhë emrat fitues.

Më pas Ministria e Kulturës do të çojë dy emra në kryeministri./CNA.al

Lajmet e fundit nga