LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Humor në prush", botimi i ri nga Boris Miska/ Kë thumbon me satirën e tij?

11 Dhjetor 2022, 10:31, Kulturë CNA
"Humor në prush", botimi i ri nga Boris Miska/ Kë thumbon me
Boris Miska

Shkrimtari Boris Miska ka sjellë për lexuesin botimin më të ri me titull “Humor në prush”.

Libri i tij është i bazuar në histori dhe personazhe reale, me të cilët ka pasur “të bëjë” gjatë jetës së tij.

Këta njerëz në fakt, janë ata që e kanë intrgruar për të shkruar këtë libër, ku situatat e jetës së tij i ka përkthyer me humor dhe thumba ku ka arritur të mbledhë me durim “gjithëçfarë opinionesh prej kllounëve me maska dhe epitete të çuditshme ”, për t’i sjellë në një mënyrë satirike për lexuesin.

“E pata të pamundur t’i kapërdija, as t’i anashkaloja, t’i harroja, apo më keq akoma t’i hidhja pas shpine e të bëja të “urtin”. Ndaj u lyp të përballem! Ky reagim i ligjshëm ka qenë sa nevojë aq dhe detyrim moral për të lënë diçka të shkruar, ngjyer tek tharmi satirik, shpesh në nota bajagi tallëse. Zura kapuçin e gjellëbërësit, e qelesha në kokë, i kumandara të gjitha në perusti, i kriposa, i marinova me vaj e hudhra, me piper djegës, u’a vendosa saçin dhe i lash të piqen për marak. Produktin e quajta “Humor në Prush”, e gatova për ata, të nderuar lexues. Le ta shijojmë! Me gaz në buzë, autori i librit.”- shprehet Boris Misku./CNA.al

"Humor në prush", botimi i ri nga Boris Miska/ Kë thumbon me

Lajmet e fundit nga