LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen vizituar/ E prezanton me pamje piktoreske nga Korça

22 Nëntor 2022, 20:03, Kulturë CNA
CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen
Pamje piktoreske nga Korça

Gjiganti mediatik CNN ka renditur Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen vizituar për vitin 2023.

Duke iu referuar sugjerimeve të kompanisë së madhe të turizmit “Lonely Planet”, CNN ka renditur Shqipërinë të shtatën në listë.

Vendin tonë media prestigjioze ndërkombëtare e prezanton me një foto nga Katedralja e Korçës, me një pamje piktoreske që të le pa fjalë.

“Megjithëse nuk është aq e njohur sa fqinjët e saj Greqia dhe Italia, Shqipëria është e mbushur plot me histori dhe kulturë”, shkruan CNN.

Lista e 30 vendeve që duhen vizituar sipas CNN dhe “Lonely Planet”:

Malta

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Accra, Ghana

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Parku Kombëtar Natyror, Kolumbi

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Fukuoka, Japoni

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Nova Scotia, Kanada

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Xhamajka

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Shqipëria

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Dominika

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Dresden, Gjermani

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Zambia

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Alaska

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Montevideo, Uruguai

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Marsejë, Francë

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Sidnej Australi

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Stamboll, Turqi

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Jordania

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Raja Ampat, Indonezi

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Mançester, Mbretëria e Bashkuar

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Halkidiki, Greqi

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Lima, Peru

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Guajana

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Australia perëndimore

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Kuala Lumpur, Malajzi

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Umbria, Itali

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Afrika e Jugut

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

New Mexico, SHBA

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Boise, Idaho, SHBA

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Butani

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Skocia Jugore

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

El Salvador

CNN rendit Shqipërinë si një nga 30 destinacionet që duhen

Lajmet e fundit nga