LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Media prestigjioze, jehonë Shqipërisë/ Maldivet e Evropës, vend tepër i lirë për t'u vizituar

16 Korrik 2023, 13:32, Kulturë CNA

Media prestigjioze, jehonë Shqipërisë/ Maldivet e Evropës,

Një tjetër media e huaj u ka kushtuar një artikull zonave turistike shqiptare. Kësaj here bëhet fjalë për median amerikane "The Travel of Path".

Media prestigjioze e cilëson Ksamilin si një ndër zonat që duhet të jetë në listë për t'u vizituar, ndërsa thotë se jugu i Shqipërisë ka fituar titullin "Maldivet e Evropës".

“Për të përjetuar hijeshinë bregdetare të Shqipërisë, duhet të shkoni në jug”, citon "The Travel of Path".

Media prestigjioze, jehonë Shqipërisë/ Maldivet e Evropës,

Mes sugjerimesh për turizëm, "The Travel of Path" shkruan se Shqipëria është një vend i lirë për të huajt.

“Kjo do të thotë se leku shqiptar i nënçmuar do të mbetet në përdorim edhe për vitet e ardhshme, duke e mbajtur Shqipërinë 'të lirë' për të huajt, ndryshe nga Kroacia, e cila hoqi kunën kohët e fundit për t'u bërë një shtet i eurozonës, duke iu afruar gjithnjë e më shumë çmimeve të Evropës Perëndimore”, thuhet në artikull.

Media prestigjioze, jehonë Shqipërisë/ Maldivet e Evropës,

Shqipëria turistike vazhdon të bëjë bujë ndërkombëtarisht, dhe këtë bujë nuk denjon ta vërë në pah edhe kryeministri Edi Rama.

Kreu i qeverisë shkruan në rrjetin e tij social "Facebook":

“Këtë herë është media amerikane "The Travel of Path" që i dedikon një artikull bregdetit të bukur, i cili s’është më surprizë të quhet "Maldivet e Europës" në Shqipërinë tonë që po thyen rekorde turistike siç konfirmohet edhe nga Organizata Botërore e Turizmit, dhe që e ka gjithmonë ftesën e hapur për të zbuluar shumëçka duke nisur nga plazhet, fshatrat piktoreskë e plot monumente historike”./ CNA.al

Media prestigjioze, jehonë Shqipërisë/ Maldivet e Evropës,

Media prestigjioze, jehonë Shqipërisë/ Maldivet e Evropës,

Media prestigjioze, jehonë Shqipërisë/ Maldivet e Evropës,

Media prestigjioze, jehonë Shqipërisë/ Maldivet e Evropës,

Media prestigjioze, jehonë Shqipërisë/ Maldivet e Evropës,

Lajmet e fundit nga