Zjarr pranë Kalasë në Krujë/ Rrezikohen disa banesa

6 Gusht 2022, 13:27, Kronika CNA
Zjarr pranë Kalasë në Krujë/ Rrezikohen disa banesa
Foto ilustruese

Një sipërfaqe e madhe me shkurre e ullishte është përfshirë nga flaket mesditwn e sotme në lagjen Meçe të Krujës në afërsi të Kalasë.

Zjarri i favorizuar nga era po përhapet me shpejtësi dhe si pasojë rrezikon edhe disa banesa te lagjes.

Ndërkohë dy zjarrfikëse janë angazhuar për neutralizimin e flakëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga