Komisari gangster, para togave të zeza/ Gjykata merr vendimin për vrasësin e 7-vjeçares

5 Gusht 2022, 13:37, Kronika CNA

Komisari gangster, para togave të zeza/ Gjykata merr vendimin për

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën “arrest me burg” për Arjan Tasen, komisarin e Policisë që goditi me skaf për vdekje 7-vjeçaren Jona Avdia.

Ngjarja e rëndë ndodhi me 2 gusht në plazhin e Potamit në Himarë.

Arjan Tase po bënte manovra të rrezikshme me skaf në breg të detit dhe për pasojë ka goditur edhe të miturën.

Fillimisht ngjarja është klasifikuar nga Policia si vrasje për shkak të pakujdesisë, dhe më vonë Prokuroria e përforcoi akuzën duke e bërë “vrasje me dashje”./CNA.al

Lajmet e fundit nga