“Dy standarde për inceneratorin e Fierit”/ Koordinatorja e luftës antikorrupsion: Faktet tregojnë se ka shkelje

4 Gusht 2022, 15:27, Kronika CNA
“Dy standarde për inceneratorin e Fierit”/ Koordinatorja e
Briseida Shehaj dhe Silva Caka

Nga selia e koordinatores kombëtare të luftës kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Briseida Shehaj dhe Silva Caka kanë zhvilluar një komunikim lidhur me aferën e inceneratorëve.

Sipas koordinatores së luftës antikorrupsion, Shehaj tha se faktet e reja tregojnë se ka shkelje.

“Kompania e ka të ndaluar të kryejë transaksione jashtë kontratës koncensionare. Gënjeshtrat e MIE janë shkruar me nxitim. Në shkresë që është kërkesë për informacion drejtuar kompanisë koncensionare, kërkohet informacion nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë. Inspektimi financiar i MF ka lënë detyra që në dhjetor të 2020. Ministria e drejtuar nga Balluku kërkon informacion për 7 mars 2022 dhe pak ditë para se të vihej në sekuestro inceneratori i Fierit”, është shprehur Shehaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga