LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tentativa për të vrarë agresorin e Berishës/ Artan Hoxha flet për sulme me thikë

7 Dhjetor 2022, 14:35, Kronika CNA

Tentativa për të vrarë agresorin e Berishës/ Artan Hoxha

Ndaj agresorit të kreut të PD-së, Sali Berisha, ka pasur një tentativë për vrasje.

Po të njëjtën ditë që ai sulmoi Berishën dhe po dërgohej nga sigurimi në selinë e PD-së.

Gazetari Artan Hoxha përballë gazetares Sibora Bitri, ka treguar se në kohën kur Shehun ishin duke e çuar në ambientet e selisë blu, ka pasur një tentativë për ta vrarë me thikë.

“E kanë tërhequr dhe gjatë kohës që e kanë sjellë te selia e PD-së. Policia nuk vinte dot aty sepse rrugët ishin të bllokuara, dhe gjatë kohës që është lëvizur te selia, ka pasur tentativa për ta goditur. Në një rast është tentuar të goditet dhe me thikë nga militantët. Për fat të mirë se kanë goditur me thikë, është futur në seli, është njoftuar policia”, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga