LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shiste produkte të skaduara, pije të kontabanduara dhe fishekzjarre/ E pëson 50-vjeçari në Korçë

1 Korrik 2023, 11:26, Kronika CNA

Shiste produkte të skaduara, pije të kontabanduara dhe fishekzjarre/ E

Policia e Korçës dhe specialistët e AKU-së ka kryer kontrolle të përbashkët në subjekte të ndryshme.

Si rezultat i operacionit të koduar “Marketi”, u arrestua në flagrancë shtetasi me iniciale E. S., 50 vjeç, banues në Korçë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në marketin në pronësi të këtij shtetasi, në lagjen nr. 5, u gjet një sasi e konsiderushme mallrash dhe produktesh industriale dhe ushqimore, nga të cilat një pjesë i kishte kaluar afati i skadencës dhe kishte ndërhyrje të dukshme në stampat e këtyre datave, pije alkoolike dhe energjike të dyshuara të kontrabanduara dhe lëndë piroteknike (fishekzjarre) që tregtoheshin pa licencën e posaçme.

Këto mallra dhe produkte u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Shiste produkte të skaduara, pije të kontabanduara dhe fishekzjarre/ E

Shiste produkte të skaduara, pije të kontabanduara dhe fishekzjarre/ E

Shiste produkte të skaduara, pije të kontabanduara dhe fishekzjarre/ E

Shiste produkte të skaduara, pije të kontabanduara dhe fishekzjarre/ E

Lajmet e fundit nga