LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Korrupsioni me tenderët në MSH/ Burg për inxhinierin

30 Qershor 2023, 11:03, Kronika CNA

Korrupsioni me tenderët në MSH/ Burg për inxhinierin

GJKKO-ja lë në fuqi masën "arrest me burg" për inxhinierin me inicialet S. Sh., për abuzimin me tenderët në Ministrinë e Shëndetësisë.

S. Sh., është inxhinieri i kompanisë së V. T., që u arrestuan nën dyshimet se korruptuan Sekretaren e Përgjithshme të MSH-së.

Në burg për aferën me tenderët janë shtetasja J. D., dhe specialistja e Lartë e Shërbimeve Publike, L. Sh../ CNA

Lajmet e fundit nga