LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

20-vjeçari humb jetën në spitalin e Korçës/ Dyshimet e policisë

30 Qershor 2023, 10:09, Kronika CNA

20-vjeçari humb jetën në spitalin e Korçës/

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar ku një 20-vjeçar ka mbërritur në spitalin e Korçës në gjendje të rënduar dhe më pas ka humbur jetën.

Dyshimet e policisë janë se 20-vjeçari mund të ketë ndërruar jetë si pasojë e një arresti kardiak, megjithëse pritet ekspertiza mjekoligjore për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

“Mbrëmjen e djeshme, dyshohet se për shkak të një arresti kardiak, ka shkuar në spitalin e Korçës, në gjendje të rëndë shëndetësore, shtetasi M. Ll., 20 vjeç, banues në Bilisht, i cili më pas ka humbur jetën.

Nga këqyrja paraprake e trupit të 20-vjeçarit, nuk janë konstatuar shenja dhune. Pritet ekspertiza mjekoligjore për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje”, njoftoi policia./ CNA

Lajmet e fundit nga