LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha zbulon telefonatën/ Çfarë bisedoi me Alma K. pas publikimit të videos me Gjicin

29 Qershor 2023, 23:05, Kronika CNA
Artan Hoxha zbulon telefonatën/ Çfarë bisedoi me Alma K. pas
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha është personi që publikoi videon e plotë të skandalit të ish-kryebashkiakut të Kukësit, Safet Gjicit.

Hoxha zbulioi se pas publikimit të videos ka marrë një telefonatë nga Alma K., vajza e cila pas aktit seksual me Safet Gjicin bisedonte për tenderin e qenve të rrugës.

Ai deklaroi në emisionin e Ylli Rakipit se Alma K. insistonte të dinte se si e siguroi videon.

"Më merr një moment kjo zonja, sepse më kërkonte me insistim. Në momentin që i hap telefonin, e nis bisedën, e di që kjo bisedë po regjistrohet. I them stop një minutë, mora telefonin tjetër dhe e ndeza ta regjistroj.

Sigurisht e kam regjistruar atë bisedë. Ajo donte të gjente nga e kam gjetur unë regjistrimin. Ajo kishte filluar hulumtimin tjetër. Ajo donte të gjente nga ka rrjedhur informacioni.

Dalja e filmimit të plotë prishi skemën e shantazhit të mundshëm.

Në rastin konkret ka patur një marrëveshje.

Uroj që agjensitë e zbatimit të ligjit ta thonë se kush është paguar dhe cfarë ka marrë", deklaroi Hoxha/ CNA.al

Lajmet e fundit nga