LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Anila Hoxha tregon zonat/ Ku përdoren më shumë lëndët narkotike gjatë verës

30 Qershor 2023, 22:33, Kronika CNA

Anila Hoxha tregon zonat/ Ku përdoren më shumë lëndët

Gazetarja Anila Hoxha ka folur lidhur me tregun e drogës në Shqipëri dhe për përdorimin e lëndëve narkotike gjatë sezonit veror.

Hoxha tregoi se zonat ku përhapet dhe shitet më shumë droga gjatë sezonit të verës është në vendet turistike dhe bregdetare.

Në një intervistë televizive, ajo renditi Durrësin, Vlorën, Dhërmiun dhe Sarandën me përdorim më të lartë droge.

“Nëse flasim se kush përdor më shumë drogë tani në sezonin e verës, bazuar në të dhënat e Anti-drogës, më tepër drogë përdoret aktualisht në vendet turistike dhe bregdetare. Në Durrës, në qytetin e Vlorës, në Dhërmi dhe Sarandë, ky treg iu ofron turistëve kryesisht kokainë dhe ekstazi”, theksoi gazetarja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga