LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrezikoi jetën e pushuesve/ Policia gjobit drejtuesin e skafit, bllokon mjetin lundrues

30 Korrik 2023, 11:03, Kronika CNA

Rrezikoi jetën e pushuesve/ Policia gjobit drejtuesin e skafit, bllokon

Shërbimet e Policisë Kufitare Sarandë kanë konstatuar në plazhin e Ksamilit, një skaf duke lundruar brenda zonës së kufizuar për mjetet lundruese.

Me shkeljen e perimetrit të sigurisë, ai ka rrezikuar jetën e pushuesve në Ksamil.

Drejtuesi i mjetit lundrues u ndëshkua me masën administrative 100 mijë lekë të rinj për shkeljen e perimetrit të sigurisë dhe me 10 mijë lekë të rinj për mungesë në dokumentacionin në bordin e mjetit.

Në përfundim, mjeti lundrues u bllokua në PKK Port Sarandë.

Policia Kufitare do të vijojë kontrollet dhe fton qytetarët që të denoncojnë çdo rast paligjshmërie, në aplikacionin Komisariati Dixhital ose të telefonojnë në numrin pa pagesë 112, duke iu garantuar anonimatin, reagim të shpejtë dhe profesional./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga