LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në kërkim për trafik droge me grupin “Habilaj”/ Arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut

11 Gusht 2022, 21:31, Kronika CNA
Në kërkim për trafik droge me grupin “Habilaj”/
Sokol Bode me grupin Habilaj

Ish-shefi i stacionit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode, ka rënë mbrëmjen e sotme në prangat e policisë.

Mësohet se blutë kanë bërë të mundur arrestimin e Bodes në Berat dhe po e transferojnë atë drejt Tiranës.

Ai është dënuar nga GJKKO në mungesë me 12 vite burg për përfshirje në trafik droge.

Ish-drejtuesi i policisë ishte i përfshirë në dosjen “Habilaj”. Fotot e tij me vëllezërit Habilaj bënë xhiron e rrjetit, në kohën e publikimit të skandalit.

Ndaj tij rëndon akuza e mosveprimit dhe lejimit të trafikut ndërkombëtar të drogës, të udhëhequr nga Habilajt në drejtim të Italisë./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga